Karmienie piersią jest najlepsze dla niemowląt

Popieramy zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia, zgodnie z którym karmienie piersią jest najlepszą formą odżywiania do szóstego miesiąca życia i do dwóch lat w połączeniu z pożywieniem. Mleko kobiece ma działanie prozdrowotne.

Wzmacnia układ odpornościowy, działa przeciwzapalnie i przeciwdrobnoustrojowo. Ma również korzystny wpływ na układ sercowonaczyniowy i utrzymanie mikrobiotyny przewodu pokarmowego. Rozumiemy jednak też to, że karmienie piersią nie zawsze jest możliwe, a mamy potrzebują alternatywnej formy naturalnego pożywienia. Brzuszki niemowląt są delikatne i sugerujemy zasięgnięcie indywidualnej porady żywieniowej przed podjęciem decyzji o sposobie odżywiania dziecka. Jeśli to możliwe, wprowadzaj formułę stopniowo, w czasie gdy, karmisz piersią, aby zmniejszyć wpływ na Ciebie i Twoje maleństwo.

Powiązane artykuły

Kompletujemy wyprawkę

Kompletujemy wyprawkę

Dwie kreski! Gratulacje! Czy to oznacza, że już powinnaś kupować wszystko dla malucha? Jeszcze nie ma takiej potrzeby. Myślę, że najlepszy czas to II/III trymestr. Moja mama zawsze mówiła „nie...

czytaj dalej