Akademia NenaBaby

Jakie to emocje, kiedy po raz pierwszy kąpiecie Wasze ukochane Maleństwo! W głowie mnóstwo pytań: czy będzie mu się podobało, czy nie będzie płakało, czy temperatura wody jest dobra, czy nie zrobimy mu krzywdy i wiele innych.

Z rzeczy praktycznych warto zacząć od tego, że wszystko musicie mieć przygotowane wcześniej, żeby później nie szukać nagle z dzieckiem w ręczniku.

Temperatura pomieszczenia powinna być około 24 stopni Celsjusza. Z kolei temperatura wody nie powinna być za zimna i za ciepła. Można korzystać z dostępnych na rynku termometrów, jednak stary sposób, żeby sprawdzić własnym przedramieniem czy łokciem jest najlepszy.

Wody nie powinno być też bardzo dużo. Na dno wanienki można położyć pieluszkę tetrową, co zapobiegnie ślizganiu się dziecka. Początkowo nie kąpmy dziecka długo, 3-5 minut wystarczą.

W czym myć dziecko? Noworodki można śmiało myć w samej wodzie. Korzystając ze środków myjących warto, żeby były to łagodne środki dostępne już dla dzieci od pierwszych dni życia, wcale nie muszą być to emolienty.

Modne ostatnio wkładki do wanienek czy wiaderka kąpielowe nie zwalniają z asekuracji dziecka. NIGDY NIE POZOSTAWIAJ DZIECKA SAMEGO W WANNIE!