Akademia NenaBaby

Dwie kreski! Gratulacje! Czy to oznacza, że już powinnaś kupować wszystko dla malucha? Jeszcze nie ma takiej potrzeby. Myślę, że najlepszy czas to II/III trymestr. Moja mama zawsze mówiła „nie kupuj przed porodem”, „łóżeczka nie składaj przed narodzinami”, „zdążysz kupić”. W tej chwili podchodzi się jednak do wszystkiego inaczej. Kobiety bardzo świadomie wybierają sprzęty, akcesoria i ubranka dla dziecka.

Co powinna zawierać wyprawka dla dziecka?

Podstawowymi składnikami tej szerokiej listy są wózek, ubranka i łóżeczko. Wybierając wózek weźmy pod uwagę to jaki teren wokół siebie mamy, czy planujemy częste wypady do lasu, na wieś- odpowiednio dobrane koła mogą nam ten spacer umilić lub utrudnić. Łóżeczko? Moje dzieci korzystały z niego tylko na drzemki w dzień, bo te, które odbywały w nocy (tak, drzemki w nocy, to nie był sen od 20 do 6) spędzały w łóżku mamy i taty. Dostępne są na rynku dostawiane łóżeczka do łóżka rodziców, co jest świetnym rozwiązaniem, bo nie trzeba wstawać, aby odłożyć dziecko. Kołyski, kosze Mojżesza czy też kokony to także pomoc w układaniu dziecka do snu i zapewnienia mu komfortu w tym czasie. Podczas snu dzieci rosną.

Kolejnymi ważnymi elementami są przewijak i wanienka. Tutaj także jest kilka wariantów. Można wybrać przewijak na szafce, położyć go na łóżeczko albo w ogóle kupić osobny mebel. Tak czy siak, przydaje się, bo nie trzeba pochylać się nad dzieckiem, a wszystkie potrzebne rzeczy do przewinięcia czy ubrania są pod ręką. Wanienka też może być taka na stojaku, albo do włożenia do wanny. Można też kupić wiadro do kąpieli. Opcji jest kilka. Warto mieć w domu przynajmniej jedną butelkę i smoczek, choć nie każde dziecko z tego skorzysta. Czasami jednak sytuacje losowe mogą wiele rzeczy wybrać za nas. Fotelik do samochodu to w dzisiejszych czasach niezbędnik. Dobierajcie fotelik do auta, jeśli macie możliwość skorzystajcie z pomocy doradców, ponieważ bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy jest niezwykle ważne. Otulacze, pieluszki materiałowe, kocyki, rożki… Asortyment jest bardzo szeroki.

Nena Baby wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających rodziców stworzyła kolekcję Royal Baby. Młodzi rodzice znajdą w niej wszystkie tekstylne niezbędniki.

Royal Baby to nie tylko ubranka z wysokogatunkowych tkanin o wygodnym kroju, ale także pościel, kokony czy zawieszki do smoczków. Kolekcja została stworzona również po to, żeby pomóc Młodej Mamie szybko i sprawnie przebrać niecierpliwego malucha. Materiały, z których wykonane są te produkty są nie tylko pochodzenia roślinnego, przez co ekologiczne i biodegradowalne, ale również odpowiednie dla delikatnej skóry maluszka oraz alergików. Włókna, z których korzystano przy produkcji to m.in. wiskoza, micromodal i tencel. Charakteryzują się wysoką higroskopijnością, dzięki czemu można z nich śmiało korzystać w gorące dni, ponieważ komfort będzie zachowany. Proponowana wyprawka jest również skierowana dla dzieci urodzonych przedwcześnie, co czyni ją z kolejnego powodu wyjątkową.

Czas wyborów wyprawkowych jest wspaniały. Może być lekko stresujący i nie oszukujmy się, kosztowny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli tylko możemy powinniśmy wybierać to, co jest najlepsze, najbezpieczniejsze i najzdrowsze dla naszych dzieci.