Akademia NenaBaby

Z pewnością na początku swojej drogi jako rodzic będziesz zastanawiać się nad dostępnymi opcjami karmienia. Jest ich kilka. Każda ma swoje wady i zalety, ale tak naprawdę to co jest ważne to Twoje osobiste preferencje i Twojego dziecka.

Mleko matki bezpośrednio z piersi

Natura tak to wymyśliła, że w mleku matki znajdziesz wszystko, czego Twoje dziecko potrzebuje. Wpływa również na rzadsze występowanie lub łagodniejszy przebieg: infekcji dróg oddechowych, zakażeń przewodu pokarmowego, zapalenie ucha, cukrzycy i nadwagi. Pamiętaj jednak o tym, by nie czuć się winną, jeśli ta droga nie działa. Są inne sposoby karmienia dziecka, które również sprawią, że będzie ono najedzone, szczęśliwe i zdrowe.

Odciąganie pokarmu i karmienie dziecka butelką

W przypadku, gdy na przykład wracasz do pracy, karmienie piersią nie będzie wygodne. Karmienie butelką zapewni Ci nieco więcej swobody. Ponadto przekazanie swojego maluszka dziadkom lub ulubionemu przyjacielowi dziecka, daje im również szansę na związanie się z dzieckiem. A jest to niesamowicie ważne!

Żywienie mieszane

Co to jest? Połączenie karmienia piersią i butelką (odciągniętym mlekiem lub mlekiem modyfikowanym). Czemu? Czasem zdarza się tak, że Twoje piersi będą potrzebować odpoczynku. I tak, jest to w porządku. Wówczas należy przyzwyczaić dziecko do przyjmowania mleka z piersi jak z butelki. Może też zdążyć się tak, że Twoje dziecko będzie potrzebować więcej mleka niż możesz mu dać. Wówczas możesz nakarmić maluszka mlekiem modyfikowanym.

Mleko modyfikowane

Podawanie dziecku mleka modyfikowanego, jak i odciągniętego pokarmu, o tyle jest wygodne, że jasno widać ile mleka dziecko wypiło. Kiedy karmisz piersią, czasem trudno to stwierdzić. Mleko modyfikowane dostarcza dziecku niezbędnych składników do wzrostu i rozwoju.